Mazurska Debata Drogowa - publikujemy pytania i odpowiedzi

Wspólnie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, 17 czerwca br. zorganizowaliśmy debatę poświęconą planowanej budowie drogi ekspresowej S16 pomiędzy Olsztynem i Ełkiem. Zadano wiele ważnych pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie. Zapraszamy do lektury. Duże zainteresowanie i wysoka frekwencja 

Debata pierwotnie miała odbyć się w kwietniu br. w Olsztynie z udziałem ok. 500 osób, jednak za sprawą pandemii koronawirusa i ograniczeń z niej wynikających, przeprowadziliśmy ją online. Transmisję na żywo śledziło blisko 300 osób, a na czacie wpisano ok. 400 komentarzy. Zapis debaty oraz prezentacje można obejrzeć tutaj: https://www.archiwum.gddkia.gov.pl/pl/a/38033/Mazurska-Debata-Drogowa-o-S16.  

 

Pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi 

Podczas debaty, w której udział wzięli przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz naukowcy, można było przedstawić argumenty zarówno przeciwko jak i za budową tej drogi. Zadano wiele ważnych pytań, na które padły konkretne odpowiedzi. Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie. 

  • Pytania i odpowiedzi z Mazurskiej Debaty Drogowej - zobacz