Iławianie zadecydują o kolorystyce nowego mostu

Pomysłowością i artystycznym talentem będą mogły wykazać się osoby biorące udział w organizowanym przez Urząd Miasta Iławy i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad konkursie „Pokoloruj most”. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest zaprojektowanie kolorystyki mostu, który już w przyszłym roku połączy dwa brzegi jeziora Jeziorak.Organizatorzy będą czekać na propozycje półtora miesiąca – od 1 listopada do 14 grudnia. W konkursie mogą wziąć jednak udział tylko uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z Iławy. Rozstrzygnięcie zabawy nastąpi 17 stycznia 2012 roku – zwycięska praca zostanie zrealizowana przez organizatorów. Oprócz pierwszej nagrody organizatorzy, biorąc pod uwagę wartość techniczną i artystyczną nadesłanych prac, przyznają też wyróżnienia.

Na autora zwycięskiej pracy, poza realizacją projektu przedstawiającego kolorystykę nowego mostu, czeka nagroda-niespodzianka. Każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia maksymalnie jednego projektu graficznego – można go złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

Budowa nowego mostu, łączącego dwa brzegi jeziora Jeziorak, rozpocznie się jeszcze w 2011 roku. Zakres inwestycji oprócz budowy obiektu obejmuje również rozbiórkę starego mostu oraz wzmocnienie nasypów na dojazdach. Stary most zostanie zastąpiony nowym - łukowym. Będzie on dłuższy i szerszy, a jego niweleta zostanie podniesiona na tyle, że skończą się  utrudnienia w żegludze pomiędzy Małym i Dużym Jeziorakiem.

 

Wykonawcą zadania będzie firma SKANSKA S.A., która wybuduje most za kwotę 9.095.597,58 PLN  w terminie 13,5 miesięcy od podpisania umowy.

 

Załączniki:

regulamin

projekt mostu