Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla S10 Wyrzysk - Bydgoszcz został złożony
Złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz. We wniosku jako rekomendowany wskazaliśmy wariant 7 (błękitny) o długości około 40 km.

Krok po kroku do realizacji 

Wniosek o wydanie DŚU został złożony do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Uzyskanie decyzji pozwoli zatwierdzić przebieg drogi ekspresowej i przejść do opracowania koncepcji programowej. Wskazany przez nas we wniosku wariant przechodzi przez tereny czterech gmin: Wyrzysk, Sadki, Nakło nad Notecią i Sicienko. Od wschodu łączyć się będzie z istniejącym węzłem Bydgoszcz Zachód, następnie przebiegać północną stroną DK10 i kończąc swój przebieg, połączy się z obwodnicą Wyrzyska na granicy woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. 

 

Kolejny etap to już ogłoszenie przetargu na realizację w systemie Projektuj i buduj.  

 

Opracowanie STEŚ 

Przypominamy, że 26 czerwca 2018 r. podpisaliśmy z firmą Mosty Katowice umowę na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Wyrzysk - Bydgoszcz. Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. odcinek DK10 Bydgoszcz - Nakło nad Notecią - Wyrzysk pokonuje średnio ok. 9 tys. pojazdów na dobę.  

 

W 2046 r. prognozujemy natężenie na poziomie 30-35 tys. poj./dobę, a w obrębie Bydgoszczy na poziomie 41 tys. poj./dobę. 

 

S10 w woj. kujawsko-pomorskim

O całym przebiegu drogi ekspresowej S10 w woj. kujawsko-pomorskim pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Droga ekspresowa S10 w docelowym kształcie połączy Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń z Obwodnicą Aglomeracyjną Warszawy.  

 

Przypominamy też, że ogłosiliśmy przetargi na projekt i budowę dwóch z czterech odcinków S10 Bydgoszcz - Toruń. Kolejne ogłosimy już niebawem.