Zamknięcie fragmentu DK46 w związku z budową mostu w m. Grodziec
Od piątku 11.09 rozpoczną się prace przy rozbiórce istniejącego oraz budowie nowego obiektu inżynierskiego nad rzeka Białka w ciągu drogi krajowej nr 46 w m. Grodziec.

Roboty związane z inwestycją, będą prowadzone przy czasowym wyłączeniu z ruchu - tj. zamknięciu odcinka drogi krajowej nr 46 w m. Grodziec na długości ok. 50m, w obrębie budowanego obiektu.

 

Zaplanowane objazdy

Dla mieszkańców będzie możliwy dojazd w okolice robót od strony Opola i Częstochowy, natomiast przejazd przez most będzie niemożliwy.

Ze względu na zamkniecie odcinka DK 46 w m. Grodziec,  ruch pojazdów w kierunku Częstochowy, będzie odbywał się objazdem drogami wojewódzkimi nr 463 (odcinek Ozimek – Zawadzkie) i 901 (odcinek Zawadzkie – Obwodnica Dobrodzienia) – długość objazdu – 35km.

Ruch pojazdów z kierunku Częstochowy do Opola, będzie odbywał się analogicznymi odcinkami dróg wojewódzkich nr 901 (odcinek  Obwodnica Dobrodzienia – Zawadzkie) i 463 (Zawadzkie – Ozimek)

Na trasie objazdu na skrzyżowaniach, będą ustawione tablice koloru żółtego informujące o kierunku objazdu.

Trasa objazdu:

GDDKiA

 

Wdrożone zmiany organizacji ruchu tj. zamknięcie odcinka DK46, będzie obowiązywało od 11 września do końca listopada br.

 

Minimalizujemy utrudnienia

Wykonawca prowadzi prace starając się minimalizować utrudnienia dla kierowców, aby docelowo trwały jak najkrócej. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

 

Serwis dla kierowców i Informacja drogowa 19111

Przypominamy, że informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych, będących w zarządzie GDDKiA, dostępne są również na stronie www.archiwum.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców".

 

Lista utrudnień

Mapa warunków drogowych

Mapa kamer monitorujących

Mapa ograniczeń na przejściach granicznych

 

Przypominamy o całodobowej ogólnopolskiej informacji drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych.