Mapa dróg krajowych na wakacje
Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów. W wielu miejscach na drogach krajowych trwają intensywne prace związane z budową nowych i rozbudową istniejących dróg. Prowadzone są także liczne remonty

Przed wyjazdem na wakacje, warto rozważyć alternatywny przejazd, jeśli na drodze do miejsca do którego się wybieramy prowadzone są prace. Oszczędzi to nam czasu i niepotrzebnego stresu. Pozwoli także bezpieczniej dotrzeć do celu podróży.

Remonty na sieci

Bardzo istotnym punktem na mapie robót Opolszczyzny będzie remont północnej jezdni autostrady A4 w kierunku Wrocławia na odcinku pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Roboty na jezdni północnej autostrady A4 będą prowadzone całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem ruchu na kierunek przeciwny tj. na jezdnię południową.  Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu będą zastosowane bariery separacyjne. Przy ETAPIE 2 realizacji robót zostanie zamknięty MOP Wysoka; wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany.

W ubiegłych latach prowadzony był remont na odcinkach:

W 2019r. wykonany został remont jezdni południowej autostrady A4, tj. jezdni od strony Opola w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle na długości ponad 7 km.

W 2018 roku wykonany został remont nawierzchni na odcinku węzeł Opole Południe - węzeł Krapkowice (jezdnia północna) na długości 14,4 km.

Na terenie województwa opolskiego prowadzone będą także prace przy mniejszych zadaniach, mających na celu poprawę jakości sieci dróg krajowych. Prowadzone będą prace przy wymianie nawierzchni drogi krajowej nr 94 na odcinku Karczów – Opole. Roboty będą prowadzone tutaj „pod ruchem” przy wyłączeniu jednego pasa ruchu. Prowadzone będą także prace przy wymianie nawierzchni drogi krajowej nr 38 w m. Pawłowiczki na odcinku około 1,6 km. Roboty te będą prowadzone „pod ruchem” przy zastosowaniu ruchu wahadłowego.

Prace przy obiektach mostowych

W okresie wakacyjnym prowadzone będą także prace przy budowie obiektów mostowych. Na sierpień zaplanowano prace przy rozbiórce istniejącego oraz budowie nowego obiektu inżynierskiego nad rzeka Białka w ciągu drogi krajowej nr 46 w m. Grodziec. Roboty będą tutaj prowadzone przy czasowym wyłączeniu odcinka DK nr 46 w m. Grodziec. Ruch pojazdów będzie odbywał się objazdem drogami wojewódzkimi nr 463 (odcinek Ozimek – Zawadzkie) i 901 (odcinek Zawadzkie – Dobrodzień). Planowane utrudnienia będą występować  w okresie od sierpnia do października br.

Będą także prowadzone prace przy budowie nowego obiektu inżynierskiego nad ciekiem bez nazwy w ciągu drogi krajowej nr 45 w m. Zawada. Ruch pojazdów w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo. Planowane utrudnienia w ruchu potrwają  ok. 14 dni.

 

Serwis dla kierowców i Informacja drogowa 19111

Przypominamy, że informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych, będących w zarządzie GDDKiA, dostępne są również na stronie www.archiwum.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców".

 

Lista utrudnień

Mapa warunków drogowych

Mapa kamer monitorujących

Mapa ograniczeń na przejściach granicznych

 

Jeśli jednak w ostatniej chwili zmienimy trasę przejazdu lub mamy utrudniony dostęp do zasobów internetowych, zawsze możemy skorzystać z całodobowej ogólnopolskiej informacji drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych.

 

Miejsca, w których prowadzone są prace zaznaczono na mapce kolorem niebieskim. Zapraszamy do zapoznania się z mapą.