Rusza realizacja drogi ekspresowej S-8

W ślad za podpisaniem umowy na budowę pierwszego odcinka realizacyjnego drogi ekspresowej S-8, czyli Węzła Walichnowy, co nastąpiło niespełna trzy miesiące temu, 05.10.2011r. podpisane zostały umowy na kolejne odcinki realizacyjne; 6, 7, 8 i 9.

Oznacza, to, że odcinek tej trasy od Węzła Łask, aż do połączenia się z autostradą A-1 w rejonie Rzgowa uznać należy za odcinek w budowie!Odcinek 6 Węzła Łask - Węzeł Róża będzie miał 9,2 km długości, dwa węzły drogowe i kilkanaście obiektów inżynierskich, znalazł się jednym kontrakcie z odcinkiem siódmym, który liczy sobie 3,6 km i będzie stanowił łącznik między droga ekspresową S-8, a zachodnią obwodnicą Pabianic, czyli drogą ekspresową S-14 (od Węzła Róża do Węzła Dobroń).

Najkorzystniejsza ofertę na budowę obu odcinków złożyło konsorcjum firm;

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL – AQUA S.A. z Piaseczna – Lider i  firma DRAGADOS S.A.  z Madrytu – Partner.

Oferta opiewa na 549.575.323,00 zł.

Odcinek 8 Węzeł Róża (bez węzła) – do Węzła Łódź Południe (także bez węzła), będzie liczył 19,4 km długości na tym odcinku znajdą się między innymi dwa węzły drogowe; Węzeł Pabianice Południe (S-8/DW 485) i Węzeł Rzgów (S-8/DK-1).

Wykonawcą tego odcinka będzie firma BUDIMEX  S.A z Warszawy, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w wysokości; 847.770.075,45 zł.

9-ty odcinek realizacyjny to Węzeł Łódź – Południe, znany do niedawna jako „Węzeł Wrocław” Będzie miał 1,3 km długości i połączy w przyszłości drogę ekspresową S-8 z autostradą A-1. W tym przypadku z przetargu zwycięsko wyszła firma SKANSKA z ofertą w wysokości 197.690.087,36 zł.

Termin realizacji WSZYSTKICH TRZECH UMÓW wynosi 27 miesięcy od chwili podpisania.

 GDDKiA

Umowę podpisują Zastępcy Dyrektora łódzkiego Oddziału GDDKiA; Halina Szadkowska (od lewej) i Barbara Szeliga (od prawej)