Podpisanie umowy na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S-8

15 lipca w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA podpisana została umowa na budowę PIERWSZEGO odcinka drogi ekspresowej S-8. Oznacza to, że rusza budowa nowoczesnej, wygodnej i bezpiecznej trasy z Dolnego Śląska do centrum Polski, co radykalnie poprawi komunikację Wrocławia z Łodzią i Warszawą.Całkowita długość odcinka S-8 budowanego przez Oddział w Łodzi liczy nieco ponad 113 kilometrów i połączy Walichnowy (skrzyżowanie DK 8 i DK 14) z Autostradą A-1 na południe od Łodzi (węzeł Łódź - Południe). Mapa (PDF, 5MB)
Przedsięwzięcie zostało podzielone na dziewięć odcinków realizacyjnych;
  Odc. 1 Węzeł Walichnowy
  Odc. 2 Walichnowy - węzeł Złoczew (wraz z węzłem)
  Odc. 3 Łącznik od węzła Sieradz - Południe do DK 14 i DK 12.
  Odc. 4 Złoczew - węzeł Sieradz - Południe wraz z węzłem.
  Odc. 5 Sieradz - Łask
  Odc. 6 Węzeł Łask - węzeł Róża
  Odc. 7 Węzeł Dobroń - węzeł Róża
  Odc. 8 Węzeł Róża - autostrada A-1
  Odc. 9 Węzeł Łódź Południe (dawny węzeł Wrocław - włączenie do A-1)

Podpisana umowa dotyczy pierwszego odcinka realizacyjnego, czyli węzła Walichnowy. Mimo, że jest to zaledwie dwa kilometry nowej trasy, przedsięwzięcie jest dość skomplikowane. Nowum stanowi fakt, że nawierzchnie będą wykonane w technologii betonowej. Najkorzystniejszą ofertę w wysokości 117 mln złotych złożyła firma Budimex. Węzeł ma być gotowy w połowie  marca 2013 roku.
Jeśli chodzi o pozostałe odcinki drogi S-8 sa one na różnych etapach przetargów, przewiduje się, że pozostałe umowy z wykonawcami będą podpisane do października.

GDDKiA

Na zdjęciu; chwila podpisania umowy; od lewej Dyrektor Oddziału firmy "Budimex" - Artur Popko, Halina Szadkowska - Zastępca Dyerktora Oddziału GDDKiA ds. Przygotowania Inwestycji, Zbigniew Paliński - Dyrektor Oddziału GDDKiA w Łodzi.