S7 na odcinku Skarżysko-Występa oddana do ruchu

Miła niespodzianka dla kierowców - droga ekspresowa S7 na odcinku Skarżysko-Występa oddana do ruchu już dzisiaj!Na długi majowy weekend kierowcy pojadą nową drogą ekspresową! Nowo wybudowany odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna  – Występa zostal oddany do ruchu już dzisiaj.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał już pozwolenie na użytkowanie nowej drogi, dlatego możliwe było przyspieszenie przełożenia ruchu i udostępnienie trasy kierowcom o kilkanaście godzin wcześniej.

Otwarcie  trasy będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu, dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie.  Na dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej S7 będzie można wjechać z istniejącego węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku,  na nowych węzłach w Suchedniowie i Zaleziance oraz z istniejącego węzła Barcza. Dotychczasowa jednojezdniowa  droga nr 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy z możliwością skomunikowania z trasą ekspresową tylko poprzez węzły. Ruch lokalny obsługiwać będą nowo wybudowane drogi dojazdowe.  Przepięcie ruchu ze starej drogi na nową może wiązać się z chwilowym wstrzymaniem go przy wjeździe na węzeł Zalezianka.