PROJEKT CZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU
Projekt czasowej organizacji należy złożyć w minimum trzech egzemplarzach i powinien zawierać:

1. Podstawę opracowania: przepisy prawne, wizja z terenie, decyzje, umowy.

2. Opis techniczny: charakterystyka drogi i ruchu drogowego, dokładna lokalizacja miejsca robót (km i miejscowość), opis występujących zagrożeń lub utrudnień (przy robotach prowadzonych w dwóch lub więcej etapach opis powinien zawierać zakres planowanych robót dla każdego etapu), termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu oraz termin przywrócenia poprzedniego stanu organizacji ruchu.

3. Kartę uzgodnień z opisem zakresu organizacji ruchu potrzebną do wpisywania wszelkich uzgodnień oraz opinii Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

4. Czytelny plan orientacyjny w skali od 1:10 000 do 1:25 000 z zaznaczeniem drogi lub dróg, których projekt dotyczy.

5. Czytelny plan sytuacyjny w skali 1:500 lub 1:1 000 (w uzasadnionych przypadkach organ zarządzający ruchem może dopuścić skalę 1:2 000 lub szkic bez skali) z lokalizacją istniejacych, projektowanych i usuwanych znaków drogowych, urządzeń sygnalizacyjnych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz z parametrami geometrii drogi.

6. W przypadku projektów zawierających sygnalizację świetlną: program sygnalizacji i obliczenia przepustowości drogi.

7. Wykaz zastosowanych znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

8. Nazwisko i podpis projektanta, autora opracowania. 

Po uzyskaniu wszelkich uzgodnień oraz opinii Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie projekt należy złożyć w siedzibie GDDKiA O/Olsztyn celem uzgodnienia.

 W przypadku robót związanych z utrzymaniem drogi niewymagających całkowitego zamknięcia jezdni dla ruchu, które wymagają zmian w organizacji ruchu wyłącznie w czasie wykonywania czynności, organ zarządzajacy ruchem może dopuścić wprowadzenie zmian organizacji ruchu na podstawie projektu uproszczonego zawierającego: opis techniczny z charakterystyką robót, powtarzalny schemat umieszczenia znaków na drodze, sposób rozmieszczenia i oznakowania pojazdów zabezpieczających i wykonywujących roboty, w szczególności dotyczy to robót i czynności przesuwających sie wzdłuż drogi - w tym przypadku nie wymagana jest opinia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.