Otwarcie odcinka od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz drogi ekspresowej S3
aefa602124df1ece9005eb49de220c4c.gif
W dniu 22 października 2010 roku zostanie uroczyście otwarty odcinek od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz drogi ekspresowej S3. Odcinek ten jest częścią projektu budowy S3 między Szczecinem, a Gorzowem Wielkopolskim. Otwierany odcinek ma długość 26,7 kilometra, stanowi przedłużenie otwartego 26 maja tego roku odcinka od węzła Klucz do węzła Pyrzyce. Długość S3 na południe od Szczecina zwiększy się do 55 kilometrów. Uruchomienie tego odcinka jest również finałem realizacji S3 na terenie województwa zachodniopomorskiego. Trwają jeszcze ostatnie prace na terenie województwa lubuskiego, odcinkiem od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego powinniśmy pojechać jeszcze przed końcem tego roku.

Otwarcie odcinka do węzła „Myślibórz”, połączy S3 z siecią dróg krajowych. Dzięki temu zostanie zlikwidowane obowiązujące tymczasowo na odcinku Klucz – Pyrzyce ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych do 8 ton na oś. Kierowcy będą mogli bezpiecznie i komfortowo pokonywać odcinek od skrzyżowania DK nr 3 z DK nr 26 w Renicach do podszczecińskiego węzła Klucz S3 i autostrady A6. Skróci się czas podróży i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nowa trasa zastąpi obecny odcinek DK nr 3 przebiegający przez Pyrzyce i Lipiany. Z miejscowości położonych przy dawnej krajowej „trójce” zostanie wyprowadzony uciążliwy ruch tranzytowy, którego dużą część stanowią samochody ciężarowe.


Prace przy realizacji największego projektu drogowego w północno – zachodniej Polsce, rozpoczęły się w latach 2007-2008. Otwarty już odcinek od węzła Klucz do węzła Pyrzyce realizowało konsorcjum firm, z liderem firmą Kirchner. Na otwieranym obecnie odcinku Pyrzyce – Myślibórz prace rozpoczęły się 2 listopada 2007 roku. Roboty realizowała firma Budimex S.A. Na odcinku od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskie prace realizuje firma Berger Bau. S3 na odcinku Szczecin – Gorzów Wielkopolski jest dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Trasa ma łączną długość 81,6 kilometra, przebiega w całości zupełnie nowym śladem, z dala od miejscowości. Droga jest bezkolizyjna, wygrodzona od otaczającego terenu. W ramach budowy nowo otwieranego odcinka od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz powstał węzeł drogowy Myślibórz oraz 22 wiadukty, z czego 15 na drogach przecinających nowy odcinek ekspresówki. Inwestycja obejmowała również budowę kanalizacji deszczowej, urządzeń podczyszczających wody opadowe, ekranów akustycznych, dróg obsługujących. Budowa tego odcinka kosztowała 791 milionów złotych. Projekt powstał przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.


Uroczystość otwarcia drogi rozpocznie się o godzinie 12.00. Zostanie zorganizowana w rejonie węzła Pyrzyce drogi S3 w pobliżu miejscowości Parnica, na jezdni w kierunku Szczecina.


Mapa odcinka Pyrzyce - Myślibórz


mapa.jpg


Zdjęcia oddawanego do ruchu odcinka


_DSC0632th.jpg  _DSC0643th.jpg 


_DSC0604th.jpg  _DSC0626th.jpg 


_DSC0628th.jpg  _DSC0648th.jpg 


19.10.2010