Sześć firm zainteresowanych obwodnicą Kamionnej

Poznaliśmy oferty w przetargu na wykonanie Koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy miejscowości Kamionna w ciągu drogi krajowej nr 24. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. 



Ofertę z najniższą ceną, opiewająca na 891 750,00 zł, złożyła firma SMP Projektanci, a najwyższą cenowo Multiconsult Polska (3 434 639,70 zł). Komisja przetargowa sprawdzi złożone oferty.  

 

Lista złożonych ofert 

 

Prace przygotowawcze 

Obwodnica Kamionnej jest jedną z ośmiu wielkopolskich inwestycji realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. To nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny się rozpoczął. 

 

Zadanie polega na opracowaniu projektu przebiegu obwodnicy miejscowości Kamionna w ciągu DK24 w stopniu szczegółowości pozwalającym na uzyskanie przez GDDKiA decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca na realizację przedmiotu zamówienia będzie miał 38 miesięcy od daty podpisania umowy. 

 

Dotychczas została wykonana inwentaryzacja przyrodnicza. Kolejnym etapem, po uzyskaniu decyzji środowiskowej, będzie ogłoszenie przetargu na realizację w formule Projektuj i buduj. 

 

Cel inwestycji 

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w miejscowości. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego w układzie równoleżnikowym, w szczególności pomiędzy Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim. 

 

Program budowy 100 obwodnic 

Budowa obwodnicy Kamionnej to kolejne w województwie wielkopolskim zadanie realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. 

 

W ramach Programu, oprócz obwodnicy Kamionnej, do 2030 roku powstaną obwodnice Żodynia, Gostynia, Koźmina Wielkopolskiego, Kalisza, Strykowa, Grzymiszewa oraz Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa. 

 

W ramach Programu powstanie w sumie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. 

 

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa!  

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl.  

 

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych  Facebook, Twitter i Instagram.