Rusza przebudowa drogi krajowej nr 65 w Ełku

Podpisaliśmy umowę na przebudowę prawie pięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65, czyli ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku. Wykonawcą jest firma Unibep z Bielska Podlaskiego, która za kwotę nieco ponad 13 mln zł ma wykonać zadanie w okresie 15 miesięcy.Zakres prac obejmuje głównie poprawę równości nawierzchni. W ramach zadania poprawiona zostanie również geometria ronda na przecięciu ulic Przemysłowej i Grajewskiej oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Kolejowej. Ze względu na to, że inwestycja realizowana będzie w mieście, aby zminimalizować utrudnienia, rozważamy możliwość prowadzenia prac budowlanych nocą.

Przebudowa ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji siedmiu odcinków DK65 o łącznej długości 59,1 km. Oprócz odcinka, na który dziś podpisaliśmy umowę, do rozbudowy przygotowywane są kolejne, dla których opracowujemy właśnie dokumentację:

  • drogowe przejście graniczne Gołdap - początek obwodnicy Gołdapi,
  • Kowale Oleckie - początek obwodnicy Olecka,
  • Olecko - Gąski,
  • Gąski - Ełk,
  • Ełk - Nowa Wieś Ełcka,
  • Nowa Wieś Ełcka - granica woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa!  
  

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl. 

  

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitter i Instagram