Na DK55 Grudziądz - Klęczkowo powstanie ciąg pieszo-rowerowy
Podpisaliśmy umowę z firmą Colas Polska na budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 4,7 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość robót wynosi nieco ponad 7 mln zł.

Zakres zadania  

Zadaniem wykonawcy, poza budową ciągu pieszo-rowerowego, będzie również budowa zjazdów, przejść dla pieszych oraz przebudowa odwodnienia drogi krajowej nr 55. W ramach umowy powstaną również kanały technologiczne. Zamontowane zostanie oświetlenie drogowe i przebudowane będą kolizje teletechniczne i energetyczne. 

 

Zadanie zostanie zrealizowane w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu (pieszych i rowerzystów) na przedmiotowym odcinku DK55. Prace potrwają do końca 2021 r. 

 

-

  

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa! 
  

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl. 

  

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitteri Instagram