Umowa na budowę ronda w Kobylnikach podpisana
Dziś podpisaliśmy umowę na budowę ronda w miejscowości Kobylniki w ciągu drogi krajowej nr 62, drogi wojewódzkiej nr 412 oraz drogi gminnej nr 150833C. Inwestycja zostanie zrealizowana, wraz z dojazdami i infrastrukturą techniczną, pod koniec tego roku.

W przetargu oferty złożyło czterech wykonawców. Najniższą cenę, w wysokości 4 792 397,04 zł, zaoferowała firma Transpol Lider z Inowrocławia. GDDKiA na sfinansowanie zadania przewidziała 7 606 418,62 zł. W toku analizy złożonych ofert zgodnie z przyjętymi kryteriami, za najkorzystniejszą uznana została właśnie oferta firmy Transpol Lider. 

O otwarciu ofert pisaliśmy tutaj

 

Lista złożonych ofert  

 

Zakres zadania  GDDKiA

Istniejące skrzyżowanie w Kobylnikach (niedaleko Kruszwicy) nie jest wystarczające dla rosnącego w tym miejscu natężenia ruchu drogowego. Geometria dróg dojazdowych, czyli układ łączący drogę krajową z wojewódzką i gminną, a także bliskość zakładów przemysłowych sprawiają, że skrzyżowanie to wymaga kompleksowej rozbudowy.  

 

Inwestycja obejmie budowę ronda czterowlotowego, chodników, zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego. Nowa nawierzchnia będzie posiadać pasy o szer. po 3,5 m, a nawierzchnia będzie posiadać parametry nośności 11,5 t/oś.   

 

Realizacja zadania jest niezbędna zarówno z perspektywy kierowców jak i pieszych. Jest również istotna dla rozwoju gospodarczego okolicznych miejscowości. Rondo poprawi bowiem dostępność terenów przemysłowych na północnym krańcu Kruszwicy.  

 

Średniodobowy ruch na odcinku DK62 Kobylniki - Radziejów, na którym zlokalizowane jest skrzyżowanie, to ponad 12 tys. pojazdów na dobę. Prace potrwają do końca 2021 roku.  

  

W styczniu zapewniono finansowanie  

12 stycznia br. Ministerstwo Infrastruktury uzgodniło Program Inwestycji, co umożliwiło rozpoczęcie postępowania przetargowego.  

Zadanie finansowane jest ze środków Skarbu Państwa.  

 

-  

  

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa!     
Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresemdrogi.gddkia.gov.pl.    

 

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitter i Instagram.