Znamy chętnych do wybudowania ronda koło miejscowości Dywity

Poznaliśmy oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 51 z drogami lokalnymi w okolicy Dywit na rondo. Zainteresowane wykonaniem zadania są cztery firmy. Najniższą cenę 6 125 272,93 zł zaproponowała firma Strabag, najwyższą - 9 888 781,85 zł - firma Budimex. Budżet jaki przeznaczyliśmy na wykonanie przebudowy to 6 895 506,00 zł.W postępowaniu przyjęto trzy kryteria oceny ofert:

•          cena                  - 60 proc.

•          okres gwarancji - 20 proc.

•          termin realizacji - 20 proc.

Komisja przetargowa rozpoczęła analizę i ocenę złożonych ofert. Umowę planujemy podpisać w ciągu dwóch miesięcy.

 

W ramach inwestycji powstanie czterowlotowe rondo o jednym pasie ruchu. W sąsiedztwie ronda powstaną chodniki i GDDKiA  zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie płynności ruchu.

 

Rondo pozwoli na sprawne włączenie do DK51 ruchu z drogi prowadzącej na cmentarz i do Kieźlin z jednej strony oraz z Osiedla Sterowców z drugiej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Fragment DK51 Dywity - Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych będzie tworzyło układ elementów, które uspokajają ruch i poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gmina Dywity.

 

Rejestr złożonych ofert


 

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa!

 

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl.

 

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram.