Dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu S10

Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na opracowanie Koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i dokumentacją geologiczno-inżynierską dla dobudowy drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10. Na oferty czekamy do 15 lipca br. 

 Przygotowanie tych materiałów pozwoli nam na uruchomienie postępowania przetargowego na dobudowę drugiej jezdni o długości około 5 km w systemie Projektuj i buduj.  Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).  

 

Jedną jezdnią jeździmy od 2009 roku  

16 grudnia 2009 roku udostępniliśmy do ruchu prawie 8-kilometrową obwodnicę miasta Wyrzysk. Na odcinku między węzłami Łobżenica i Wyrzysk droga jest obecnie jednojezdniowa. Odcinek drogi ekspresowej S10 objęty przebudową rozpoczyna się przed węzłem Łobżenica, w miejscu łączenia się wariantów przebiegu S10 Piła - Wyrzysk do z istniejącą obwodnicą Wyrzyska. Koniec przebudowywanego odcinka należy połączyć z istniejącym, dwujezdniowym przekrojem drogi w rejonie węzła Wyrzysk oraz skoordynować z początkiem odcinka drogi ekspresowej S10 od Wyrzysk do Bydgoszczy.  

 

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa!     
Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl.    

       

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram.