W Strzelnie powstaną dwa nowe ronda
Dwa nowe ronda zostaną wybudowane w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25 w Strzelnie. Zlokalizowane będą dokładnie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Michelsona oraz Kolejowej z Powstania Wielkopolskiego i Św. Ducha. Budowa rond wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie możliwa dzięki zapewnieniu finansowania i podpisanemu dzisiaj w Strzelnie Programowi Inwestycji.

Cel 

Podstawowym celem wybudowania dwóch rond jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez Strzelno przebiegają łącznie aż trzy drogi krajowe. W pobliżu obecnych skrzyżowań znajdują się liczne sklepy, szpital i Urząd Miasta. Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu na drodze krajowej nr 15 i 25, obejmującej odcinek planowanej inwestycji w Strzelnie, natężenie ruchu wynosi ponad 10 tys. pojazdów na dobę.  

 

Zakres zadania 

W ramach zadania oprócz rond wybudowana zostanie również infrastruktura drogowa w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Przebudowane zostanie oświetlenie drogowe, jak również infrastruktura towarzysząca dla pieszych. Zastosowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz powstanie kanał technologiczny. 

Zmiany w organizacji ruchu wpłyną bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników. Inwestycja przewiduje również wykonanie nowej nawierzchni dróg wraz z konstrukcją (podbudową), elementami odwodnienia i poprawę nośności, która zostanie podniesiona do 11,5 t/oś. 

 

Zadanie zostanie w całości zrealizowane w 2022 r. 

 

Powstanie też obwodnica 

Przypominamy też, że 11 maja podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Strzelna. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Okres przygotowawczy to lata 2020-24. Budowa w systemie Projektuj i buduj planowana jest na lata 2025-29. 

 

-

 

drogi.gddkia.gov.pl - nowy serwis już działa! 
Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl

  

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook , Twitter i Instagram