Ogłaszamy przetarg na budowę ronda w Kobylnikach
Ruszył przetarg na budowę ronda w miejscowości Kobylniki w ciągu drogi krajowej nr 62, drogi wojewódzkiej nr 412 oraz drogi gminnej nr 150833C. Inwestycja zakończy się pod koniec tego roku.

Rozbudowa niezbędna

GDDKiA Istniejące skrzyżowanie w Kobylnikach (niedaleko Kruszwicy) jest niewystarczające dla coraz większego ruchu na tym odcinku. Geometria dróg dojazdowych, czyli układ łączący drogę krajową z wojewódzką i gminną, a także bliskość zakładów przemysłowych sprawiają, że skrzyżowanie to wymaga kompleksowej rozbudowy. Inwestycja obejmie budowę ronda czterowlotowego, chodników, zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego. Jezdnia zostanie poszerzona do 3,5 metra, a cała nawierzchnia będzie posiadać parametry nośności 11,5 t/oś.

 

W styczniu zapewniono finansowanie

12 stycznia br. wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał decyzję o finansowaniu zadania, co umożliwia rozpoczęcie postępowania przetargowego. Inwestycja wpłynie m.in. na poprawę bezpieczeństwa. Średniodobowy ruch na odcinku DK62 dla odcinka Kobylniki - Radziejów, na którym zlokalizowane jest skrzyżowanie, to ponad 12 tys. pojazdów na dobę. Planowe zakończenie robót przewidywane jest na koniec 2021 roku.

 

Zadanie finansowane jest ze środków Skarbu Państwa.