Ze Stanów Zjednoczonych wypływa most tymczasowy, który wykorzystany będzie w Ścinawie

W Ścinawie trwa remont zabytkowego mostu, o długości ok. 350 metrów w ciągu drogi krajowej 36. Aby wykonać jego całkowity remont potrzebne jest wybudowanie tymczasowej przeprawy dla ruchu pojazdów.Wczoraj w Stanach Zjednoczonych odbywał się załadunek elementów mostu tymczasowego, który po wybudowaniu będzie miał długość 414 metrów. Kontenery wypływają do Polski z portu New Jersey / New York w Elizabeth Lafayette w stanie New Jersey. Jeśli statek dotrze zgodnie z harmonogramem to w Porcie Gdańsk pojawi się 12 lutego br. Uruchomienie mostu tymczasowego i objazdu planowane jest w II kwartale 2021 r.

 

Obecnie zakończono budowę 11 stalowych podpór tymczasowych, które będą wykorzystane do budowy tymczasowej przeprawy. Wykonywane są betonowe połączenia przyczółków z dojazdami. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przy zastosowaniu namiotów i dogrzewania realizowane są prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej istniejącego mostu.

 

Po uruchomieniu objazdu istniejący most w Ścinawie w ciągu DK36 zostanie zamknięty dla ruchu i rozpocznie się jego remont, który będzie obejmował m.in. remont podpór, rozbiórkę nawierzchni i płyty pomostowej, wykonanie nawierzchni, naprawę balustrad mostu, wymianę dylatacji.

 

Wartość całego zdania wynosi ok. 32 mln zł. 

Planowany termin zakończenia remontu mostu to przełom II i III kwartału 2022 r.

Wykonawca: Wykonawca Berger Bau Polska sp. z o.o., Wrocław

 

O podpisanej umowie na remont mostu w Ścinawie pisaliśmy tutaj