Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Drogocenna krew” w 2020 roku - Dolny Śląsk na podium

GDDKiA Oddział we Wrocławiu dziękuje wszystkim dolnośląskim Bohaterom, którzy w trudnych czasach COVID-19, zdecydowali się na bezinteresowną pomoc i w 2020 roku oddali 124 litry krwi.W całej Polsce w 2020 roku do punktów krwiodawstwa udało się 1258 krwiodawców, którzy oddali 475 litrów krwi, niemal 54 litry osocza i 54 litry koncentratu krwinek płytkowych. Dodatkowo od 23 ozdrowieńców pozyskano ponad 14 litrów osocza, które pomoże w leczeniu osób chorych na COVID-19.

 

Do akcji w dolnośląskim Oddział GDDKiA przyłączył się: 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 2 Kompania Regulacji Ruchu z Oleśnicy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z Wrocławia

W tym roku działamy dalej.

 

GDDKiA

 

Zbiórka trwa nadal!

Akcja „Drogocenna krew” to wspólna inicjatywa GDDKiA oraz Narodowego Centrum Krwi, która prowadzona będzie także w 2021 roku. 

Krew można oddawać w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddziałach terenowych RCKiK oraz mobilnych punktach poboru krwi.

Oddając krew, pamiętajmy o podaniu przy rejestracji nazwy zbiórki „Drogocenna krew”.   

 

W 2019 roku w ramach zbiórki „200 lat Administracji Drogowej”, dzięki grupie 3,5 tys. cichych bohaterów, zebraliśmy ponad 1600 litrów krwi. Zbiórka związana była z obchodami jubileuszu 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej.

 

Zapraszamy do udziału w akcji. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”!

Działamy dalej, bo czyniąc dobro – świat staje się lepszy.

Chcesz dołączyć do akcji napisz na: rzecznik.wroclaw@gddkia.gov.pl