Otwarcie ofert w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy
Poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy Kruszwicy. To jedna z sześciu obwodnic, które powstaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim.

O ogłoszeniu przetargów informowaliśmy tutaj

 

  

Obwodnica Kruszwicy w ciągu DK62 

W przetargu złożono osiem ofert. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 1 503 644,25 zł. Została złożona przez firmę Value Engineering. Wartość najwyższej oferty to 2 739 333,00 zł. Kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia to 2 391 200,00 zł. 

Lista złożonych ofert 

 

Kryteria oceny ofert 

Najwyższą wagę w ocenie ofert ma cena i jest to 60 proc. wagi oceny danej oferty. 18 punktów w ocenie dotyczy kryterium zespołu projektowego. 10 wynosi waga kryterium dotyczącego zespołu środowiskowego i odpowiednio po maksymalnie 6 punktów może otrzymać oferent za wymagania dotyczące zespołu geologicznego i liczbę wizji lokalnych. Oferty są obecnie analizowane pod kątem formalnym i merytorycznym. 

 

Program budowy 100 obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim 

Przypominamy, że 14 grudnia 2020 r. otworzyliśmy oferty na wykonanie STEŚ-R dla czterech obwodnic: Nowej Wsi Wielkiej, Brześcia Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego i Strzelna, a o sprawie pisaliśmy tutaj. Oferty na wykonanie dokumentacji dla pozostałej jeszcze obwodnicy Lipna - można składać do 14 stycznia 2021 roku. 

Przewidywany termin ogłoszenia przetargu na budowę wszystkich sześciu obwodnic zaplanowanych w ramach rządowego Programu w woj. kujawsko-pomorskim to IV kwartał 2024 roku.  

 

#100obwodnic 

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych. 

 

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Ich budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. 

 

Jednym z najważniejszych efektów realizacji programu będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej. 

  

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook  i Twitter.