Znamy już wykonawcę węzła Łódź Teofilów na drodze ekspresowej S14

Podpisany został aneks do umowy na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S14 węzeł Łódź Lublinek - węzeł Łódź Teofilów (Zachodniej Obwodnicy Łodzi), który obejmuje wybudowanie węzła Łódź Teofilów.Podpisany aneks

Wykonawca, konsorcjum firm Budimex (lider) i Strabag (partner), wyłoniony został na podstawie art. 141 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Koszt budowy węzła wynosi blisko 68,7 mln zł. Termin wykonania to 15 czerwca 2022 roku, o ile nie zostanie zmieniony termin zakończenia całości kontraktu. Wybór wykonawcy węzła Łódź Teofilów był możliwy dzięki decyzji Ministra Infrastruktury z 27 października br. o zwiększeniu finansowania dla budowy drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi.

 

Połączenie z drogą ekspresową S14 i nie tylko

Węzeł zostanie zbudowany zgodnie z istniejącym projektem i pozwoli skomunikować S14 z istniejącą drogą krajową nr 71 Pabianice - Zgierz. Węzeł Teofilów będzie obsługiwał relację w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, do drogi krajowej nr 71. Na tym etapie, ze względów formalnych, nie będzie obejmował relacji w kierunku Łodzi (do ul. Szczecińskiej). Nie wykluczamy jednak rozbudowy węzła o dodatkową relację w przyszłości. Do tego konieczne jednak będą działania miasta Łodzi, polegające m.in. na przebudowie ul. Szczecińskiej od ul. Aleksandrowskiej do łącznika drogi krajowej nr 72 (węzeł Łódź Teofilów).