Zaplanuj podróż na wakacje.

Lato to dla drogowców pełnia sezonu budowlanego. Dlatego wybierając się w wakacyjną podróż warto wcześniej sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia na drogach krajowych. Informacje na ten temat dostępne są na naszej stronie internetowej www.archiwum.gddkia.gov.pl oraz na infolinii 19 111.Przez województwo podlaskie prowadzą drogi na Pojezierze Suwalskie, Augustowskie czy też w rejon Puszczy Białowieskiej albo Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jednocześnie, na Podlasiu trwa ożywienie w zakresie inwestycji drogowych i stąd na niektórych drogach należy się spodziewać utrudnień.

 

DK61 – odcinek Łomża – Szczuczyn. Trwa tam budowa drogi ekspresowej S61 , która choć w znacznej części poprowadzona jest nowym śladem, to jednak w wielu miejscach styka się z istniejąca DK61, czasem ją przecina. Stąd liczne wjazdy na plac budowy, lokalne objazdy, a co za tym idzie ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania itd.

 

DK63 pomiędzy Łomżą, a Zambrowem (odc. Wygoda – Zambrów). Trwa tam przebudowa istniejącej drogi. Ruch odbywa się połówkowo, tzn. połowa drogi jest w budowie, po drugiej odbywa się ruch naprzemiennie dla jednego lub drugiego kierunku (tzw. wahadła kierowane sygnalizacją).

 

DK66 Bielsk Podlaski – Połowce. Tu również na długości około 30 km trwa przebudowa drogi. Są wahadła z sygnalizacją świetlną, ograniczenia związane robotami drogowymi , ograniczenie prędkości i objazdy. I tak np. w Kleszczelach ( skrzyżowanie DK66 z DW693) są objazdy dla samochodów osobowych: Kleszczele ul. 1-go Maja DK 66 - ul. Mickiewicza - ul. Sienkiewicza - ul. Kolejowa DK 66. Objazd dla samochodów ciężarowych w kierunku Połowce - Czeremcha: Kleszczele DK 66 - Bielsk Podlaski DK 66/19 - Siemiatycze - DW 693 Kleszczele DK 66 - Połowce - Czeremcha.

 

W sierpniu pojawią się też utrudnienia punktowe, związane z remontami dróg:

DK61 w Piątnicy (wylot z Łomży) rusza remont nawierzchni.

DK61 w Grajewie, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego także remont nawierzchni.

DK65 w Dobrzyniewie Dużym – remont nawierzchni w miasteczku.