DK19 w Siemiatyczach: ścieżka pieszo-rowerowa coraz bliżej

W przetargu na projekt i budowę ścieżki pieszo – rowerowej w Siemiatyczach wpłynęły 3 oferty. Dwie z nich mieszczą się w kwocie zamawiającego (7,8 mln.zł.), a różnią się między sobą zaledwie o 12,3 tys. zł.Najtańszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „MAKSBUD” Sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego - 7 736 700,00 zł, minimalnie wyższą- Konsorcjum 2 firm z Mińska Mazowieckiego: Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz Altor Sp. z o.o. - 7 749 000,00 zł. Z kolei najdroższą ofertę złożył Unibep S.A. - 8 207 299,60 zł.

 

Budowa prawie 3 kilometrowej ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż drogi krajowej Nr 19 od miejscowości Czartajew do Siemiatycz i samym mieście w ciągu ulic Białostockiej i Ciechanowieckiej, ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz ich komfort użytkowania.

Na tym odcinku odbywa się wzmożony ruch pieszy, rowerowy i samochodowy ponieważ jest to bezpośrednie „przejście” DK 19 przez tereny miejskie i podmiejskie.

Planowane podpisanie umowy z wykonawcą, to III kwartał bieżącego roku, a cała ścieżka ma być gotowa pod koniec 2021 roku.