Kilkuset podróżnych wzięło udział w akcji informacyjno edukacyjnej
Około 300 osób podróżujących w minioną niedzielę autostradą A1, uczyło się udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na drodze.

W minioną niedzielę 18 sierpnia odbyła się kolejna już akcja edukacyjno - informacyjna prowadzona na MOP-ach usytuowanych przy autostradach w całym kraju. Tym razem podróżujący autostradą A1 mogli wziąć udział w przedsięwzięciu na MOP-ie Krzyżanów Zachód pobliżu Kutna. Na miejscu oprócz przedstawicieli GDDKiA można było spotkać ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz inspektorów ITD, a zatem przedstawicieli wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach. Dużą atrakcją okazał się samochód opancerzony "TUR", produkowany w pobliskim Kutnie, do którego można było nawet wsiąść.

 

Najważniejszy był jednak walor edukacyjny imprezy. Wszyscy którzy zrobili tu przerwę w podróży mogli nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt służący niesieniu pomocy ale także mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące właściwego zachowania na drodze, jak i spróbować swoich sił przy próbie udzielenia pomocy. Do dyspozycji udostępniono dwa fantomy - osoby dorosłej i dziecka - na których można było przeprowadzić resuscytację. Zawodowi kierowcy mogli uzyskać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia transportu drogowego, których cierpliwie udzielali inspektorzy ITD, a że wszystko przebiegało w atmosferze pikniku rodzinnego, chętnych nie brakowało. Dla najmłodszych przygotowano praktyczne upominki, w postaci elementów odblaskowych i praktycznych gadżetów. Natomiast GDDKiA dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy przygotowała zestaw 10 zasad rozsądnego kierowcy. Wszyscy, którzy zgodzili się z nimi, mogli złożyć podpis na specjalnie przygotowanej pokaźnej tablicy, na której wkrótce zabrakło miejsca.

 

W najbliższy weekend zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach:

24 sierpnia 2019 r., MOP Witowice, A4 (woj. dolnośląskie), kierunek Katowice

25 sierpnia 2019 r., MOP Oleśnica Mała , A4 (woj. dolnośląskie), kierunek Wrocław