Zmiany organizacji ruchu na S1 Podwarpie-Mierzęcice

Dziś, 26.07.2019 roku, w godzinach przedpołudniowych, zostanie przywrócony pierwotny ruch dwukierunkowy dla istniejącej drogi S1 pomiędzy węzłem Podwarpie, a węzłem Mierzęcice.W najbliższy poniedziałek, 29.07.2019 roku, w związku z realizacją budowy drugiej jezdni drogi S1 Pyrzowice – Podwarpie zostanie wdrożona kolejna tymczasowa organizacja ruchu. Kontynuowane będzie prowadzenie ruchu wahadłowego pomiędzy węzłem Podwarpie a węzłem Mierzęcice z powodu konieczności przeprowadzenia prac zabezpieczających nasypu przy wiadukcie nad drogą powiatową nr S4719. Te roboty związane są z budową bliźniaczego obiektu w ciągu dobudowywanej drugiej jezdni. Planujemy, że ruch wahadłowy zostanie usunięty do 13.08.2019 roku.

 

Z tego powodu, w okresie szczytu komunikacyjnego może dochodzić do wydłużenia czasu przejazdu na odcinku Podwarpie - Pyrzowice o około 20-30 minut.

 

Apelujemy do podróżnych o uwzględnienie powyższych utrudnień w planowaniu dojazdu do lotniska.

 

Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg!

 

Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości. Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem. Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.

 

Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości. Wjeżdżając na remontowany odcinek drogi pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do nowych warunków oraz zasad ruchu drogowego.

 

GDDKiA apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi na drodze!

 

Sprawdź wcześniej warunki przejazdu w Serwisie dla kierowców na tronie www.archiwum.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod nr 32 25 96 706 w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA Oddziału w Katowicach oraz całodobowej infolinii drogowej 19 111. Zaplanuj dłuższy czas przejazdu tym odcinkiem drogi, weź pod uwagę, że jazda w korku przyspieszy odczucie zmęczenia i może wpływać na czas Twojej reakcji.