Rusza przebudowa węzła DK81/86 w Katowicach

26 kwietnia 2019 roku wprowadzona zostanie organizacja ruchu na czas budowy tzw. przewiązek w ciągu DK86 w obrębie węzła „Murckowska” w Katowicach – oznacza to utrudnienia w ruchu na DK86, które wpłyną także na ruch na drodze S86 i autostradzie A4.Wykonanie przewiązek jest niezbędne do kolejnego etapu robót, tj. przełożenia ruchu na jedną jezdnię i prowadzenia ruchu dwukierunkowego jedną jezdnią.

Podczas prac, które rozpoczną się 26 kwietnia, zawężone zostaną skrajne lewe pasy ruchu na DK86 w obrębie węzła „Murckowska” w Katowicach.

 

Rozbudowa DK81 realizowana jest przez Urząd Miasta w Katowicach.

 

Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy! Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości. Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem. Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.