Kontynuacja remontu opolskiego odcinka autostrady A-4
Opolski Oddział GDDKiA informuje, że 3 września 2018 r. planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu tegorocznego remontu opolskiej autostrady.

Prace obejmą odcinek w kierunku Wrocławia (jezdnia północna) od km 249,3 do km 256,7 - od przejazdu awaryjnego za mostem na Odrze do przejazdu awaryjnego około 4 km za węzłem „Krapkowice”. W dniach 03-06.09.2018 r. Wykonawca przystąpi do ustawiania barier separacyjnych na jezdni południowej.

W dniu 07.09.2018 r. w godzinach porannych, po dokonaniu odbioru czasowej organizacji ruchu, planowane jest zamknięcie jezdni północnej. Wraz z zamknięciem jezdni północnej zostaną wyłączone z ruchu łącznice północne węzła „Krapkowice” (w obrębie SPO Gogolin). Oznacza to, że z węzła nie będą mogli skorzystać kierowcy jadący autostradą od strony Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW 423, 409) oraz kierowcy, którzy od Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW 423/409) chcieliby wjechać na autostradę w kierunku Wrocławia.

 

O objazdach informują specjalne tablice przy drogach dojazdowych oraz komunikaty umieszczone na samej autostradzie.

 

Prosimy kierowców o ostrożność i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania na czas prowadzonych robót.

Na remontowanym odcinku autostrady Wykonawca zapewni dostęp do wody pitnej.

 

Planowany termin zakończenia drugiego, a więc ostatniego etapu tegorocznego remontu A4 w woj. opolskim, to 31 października 2018 roku.