Działania na drodze krajowej nr 25 w województwie Wielkopolskim.


GDDKiA ogłosiła postępowania przetargowe na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 25 w województwie wielkopolskim w m. Kotowskie oraz na odcinku Ślesin- Lubomyśle. Zadania będą realizowane w  ramach PBDK- Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

W ramach umowy wykonawcy przebudują zaprojektują i wybudują: ciąg pieszo-rowerowy  na dł. ponad 3 km w m. Kotowskie oraz  ciąg pieszo-jezdny na odc. Ślesin-Lubomyśle.  Oba zadania  realizowane będą  w systemie Projektuj i Buduj, co oznacza że po zakończonym postępowaniu przetargowym wybrany Wykonawca ma za zadanie przygotować projekt budowlany i po ukończeniu i uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, rozpocząć etap budowy.

Oferty cenowe na oba zadania poznamy 1 marca  br. dla zadania pierwszego oraz 22 lutego br. dla zadania drugiego.

 

Jednocześnie przypominamy, że informacji dotyczących sytuacji na drogach zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej-  w przypadku wielkopolski  informacji udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) w Poznaniu, tel.: 61 8 646 353 - lub pod  ogólnopolskim numerem  19 111 ( w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).