II etap przetargu na S14 ogłoszony

Wysłano zaproszenia do wykonawców, którzy zakwalifikowali się do II eatpu przetargu na Zachodnią Obwodnicę Łodzi i Zgierza.Droga ekspresowa S14 – Zachodnia Obwodnica Łodzi i Zgierza jest ostatnim elementem ringu autostradowego wokół aglomeracji łódzkiej. Fragment jaki pozostał do wybudowania liczy sobie 28,5 km długości i połączy istniejący odcinek (węzeł Dobroń - węzeł Łódź Lublinek).

 

Całe przedsięwzięcie jest podzielone na dwa odcinki realizacyjne: odcinek I – od węzła Łódź Lublinek do węzła Łódź Teofilów (z węzłem) o długości 12,2 km, odcinek II – od węzła Łódź Teofilów do drogi krajowej nr 91 w Słowiku (wraz z włączeniem do autostradowego węzła Emilia) o długości 16,3 km.

 

Wykonawcy będą mieli odpowiednio: 26 miesięcy na wybudowanie pierwszego odcinka, 32 miesiące na wybudowanie drugiego odcinka Do II etapu postępowania przetargowego zakwalifikowało się odpowiednio: 19 firm i konsorcjów dla I odcinka 18 firm i konsorcjów dla II odcinka.

 

Czas trwania inwestycji będzie się liczył od chwili podpisania umowy. Jednak do czasu wykonania nie wlicza się okresów zimowych (15 grudnia – 15 marca). Przewidywany termin podpisania umowy z wykonawcami to połowa 2017 r.