Wysłano zaproszenia do II etapu przetargu na S19 od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim

GDDKiA Do 22 firm z Polski i Europy, zainteresowanych realizacją drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim, wysłano dziś zaproszenia do składnia ofert cenowych. W przyszłym roku wyłonieni zostaną wykonawcy inwestycji realizowanej w trybie projektuj i buduj, a w 2021 roku kierowcy skorzystają z nowej trasy.



Przetarg podzielono na trzy części: od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców), obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców) oraz od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców). Znaczna ilość firm zainteresowana jest wszystkimi częściami, a niektóre jedną lub dwoma. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy o łącznej długości ok. 33 km. Dwujezdniowa droga ekspresowa będzie prowadziła po nowym śladzie na zachód od obecnej DK19 a jedynie na odcinkach przechodzących przez kompleksy leśne, w Polichnie i na południe od Janowa Lubelskiego, w korytarzu obecnej drogi. 

Do drugiego etapu zaproszono wykonawców, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Przy ocenie ofert cenowych będzie uwzględniane skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena). Postępowanie przetargowe prowadzi oddział w Łodzi.

Szczególy przetargu

Więcej o inwestycji