Zamknięcie drogi nr 3 koło Polkowic

W związku z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku od Polkowic do Nowej Soli, nastąpi zamknięcie fragmentu drogi nr 3 o długości ok. 4 km tuż za Polkowicami w kierunku Zielonej Góry, a ruch poprowadzony zostanie objazdem.Zmiany na drodze wzdłuż budowanej S3 polegać będą na przełożeniu ruchu pojazdów z drogi krajowej nr 3 na odcinku ok. 4 km, od miejscowości Potoczek poprzez węzeł Głogów Południe (tzw. „ślimak”), skrzyżowanie drogi krajowej DK-3 z drogą powiatową nr 1135D (miejscowość Sucha Górna/Kaźmierzów) do ok. 700 metrów za w/w skrzyżowaniem. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 12.10.2016. Ruch będzie odbywał się nowo wybudowanymi drogami serwisowymi biegnącymi równolegle do S3 (oznaczonymi na mapie kolorem niebieskim DO-10, DO-11, DO-12). Nie będzie możliwości wjazdu na węzeł Głogów Południe (tzw. „ślimak”), wiadukt zostanie zamknięty.

 

Poniżej zamieszczamy mapę z objazdem.

 

GDDKiA

 

Ruch będzie odbywał się przez rondo znajdujące się na drodze DW329, które umożliwi bezpieczny przejazd w kierunku Zielonej Góry, Głogowa i Polkowic. Dojazd do drogi gminnej do miejscowości Bądzów – do szybu Jan Wyżykowski SW-1, będzie odbywał się za pomocą nowo wybudowanego łącznika tymczasowego z drogi DO-11. Utrudnienia potrwają przez najbliższe dwa lata, tj. do maja 2018.

 

Dla zmotoryzowanych oznacza to spore utrudnienia, gdyż dotychczasowy ruch przebiegał drogą dwujezdniową (dwa pasy w każdym kierunku), a obecnie ruch będzie poprowadzony drogą jednojezdniową, tzn. jeden pas ruchu w każdym kierunku. Wpłynie to negatywnie na przepustowość drogi na tym odcinku, co może generować korki i zatory.

 

Kierowców bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz stosowanie się do wprowadzonego oznakowania. Bieżące informacje na temat utrudnień oraz postępów prac przy budowie S3 można śledzić na stronach internetowych:

 

www.archiwum.gddkia.gov.pl

www.drogas3.pl