Kolejne odcinki świętokrzyskich dróg będą miały nową nawierzchnię
Kolejne trzy odcinki świętokrzyskich dróg krajowych o łącznej długości prawie 3 km będą miały nową nawierzchnię. We wrześniu ogłoszone zostały przetargi na remonty dróg: nr 9 na odcinku Pęchów – Klimontów oraz nr 73 na odcinku Szczeglin – Pacanów i w Woli Morawickiej.

Prace remontowe na tych odcinkach rozpoczną się po zakończeniu procedury przetargowej. Odcinki dróg zostaną wyremontowane jeszcze w bieżącym roku. W czasie robót obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

 

Remont odcinka drogi krajowej nr 9 Pęchów – Kimontów o długości 1,1 km to kontynuwacja prowadzonych w tym roku remontów nawierzchni innych fragmentw tej trasy w Pęchowie i Klimontowie oraz ubiegłorocznego remontu w Klimontowie. Po zakończeniu ostatnich prac wyremontowany odcinek drogi nr 9 w Klimontowie i Pęchowie będzie miał w sumie 2,6 km.    

 

Na odcinku drogi krajowej nr  73 Szczeglin – Pacanów o długości  1,2 km zaplanowany jest remont nawierzchni,  renowacja rowów i poboczy. Nową nawierzchnię zyska także blisko 500-metrowy odcinek drogi nr 73 w Woli Morawickiej.