Utrudnienia na obwodnicy Międzyrzecza

GDDKiA

 

 

W związku z przebudową zachodniej części węzła „Międzyrzecz Południe”, w ramach budowy II jezdni obwodnicy Międzyrzecza w dniu 1 sierpnia br. zostanie zamknięty wyjazd z Międzyrzecza w kierunku Zielonej Góry oraz zjazd z Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza.Na czas zamknięcia węzła wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Dla osób jadących z Zielonej Góry do Międzyrzecza najbliższym węzłem przez, który możliwy będzie zjazd to węzeł „Międzyrzecz Północ”. Kierowcy podróżujący od strony Gorzowa Wlkp., również będą musieli zjechać na węźle „Międzyrzecz Północ”, aby dostać się do Międzyrzecza.

 

Utrudnia na wspomnianym węźle potrwać mają do listopada 2016 roku.

 

Jednocześnie przypominamy, że prace budowlane prowadzone są również na: obwodnicy Gorzowa Wlkp. gdzie również zamknięty jest węzeł „Gorzów Wlkp. Zachód”(szczegółowe informacje), oraz na odc. od Sulechowa aż do Legnicy. Wszędzie tam wprowadzone zostały pewne ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. Najwięcej ograniczeń jest na odcinkach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. W wielu miejscach zawężona została szerokość pasa ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ze względu np. na wyjazdy z budowy.

 

Prosimy kierowców o mądre planowanie podróży i w razie możliwości wybieranie tras alternatywnych. Przyniesie to korzyści zwłaszcza podróżującym, bo pozwoli na spokojną i bezpieczną jazdę, bez nerwów i konieczności stania w korku.

 

WARTO SPRAWDZIĆ PRZED PODRÓŻĄ:

 

 

Wszelkie informacje o sytuacji na drogach krajowych, można uzyskać również pod ogólnopolskim nr infolinii drogowej 19 111, dodatkowo na terenie województwa lubuskiego 68 320 25 47.