Uwaga Kierowcy ! Utrudnienia na S3

Ostatni weekend pokazał jak duże jest natężenie ruchu na drodze S3, odsłaniając ponad 20 kilometrowy korek, który tworzył się od Nowej Soli w kierunku Sulechowa. Korki tworzyły się również na obwodnicy Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp.GDDKiA

GDDKiA

 

 

 

Zmiana turnusów wakacyjnych i prognoza słonecznej pogody zachęca do wyjazdu poza miasto, stąd szczególnie w weekend przy zwiększonym ruchu dochodzi do tworzenia się korków. Dlatego warto wybierać trasy alternatywne.

 

Wszystkie utrudnia związane są z budową nowych odcinków drogi ekspresowej S3 w lubuskim w wielu miejscach na drodze wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu. Przy normalnym natężeniu ruchu nie powodują one zatorów, jednak przy zwiększonym, jak w przypadku weekendowych, czy wakacyjnych wyjazdów, mogą powodować ogromne korki i konieczność stania w długich kolejkach.

 

Prosimy kierowców o mądre planowanie podróży i w razie możliwości wybieranie tras alternatywnych. Przyniesie to korzyści zwłaszcza podróżującym, bo pozwoli na spokojną i bezpieczną jazdę, bez nerwów i konieczności stania w korku.

 

Prace budowlane prowadzone są na odcinkach: obwodnica Gorzowa Wlkp., obwodnica Międzyrzecza oraz od Sulechowa aż do Legnicy. Wszędzie tam wprowadzone zostały pewne ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. Najwięcej ograniczeń jest na odcinkach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. W wielu miejscach zawężona została szerokość pasa ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ze względu np. na wyjazdy z budowy.

 

Informacje o utrudnieniach na bieżąco można śledzić na naszej stronie internetowej: http://www.archiwum.gddkia.gov.pl/pl/21/mapa-warunkow-drogowych

 

Zachęcamy również podczas planowania podróży do korzystania z obrazu kamer pokazujących w czasie rzeczywistym warunki na drogach, pozwoli to jeszcze lepiej zaplanować trasę naszej podróży:

http://www.archiwum.gddkia.gov.pl/pl/22/mapa-kamer-monitorujacych#lubuskie

 

Wszelkie informacje o sytuacji na drogach krajowych, można uzyskać również pod ogólnopolskim nr infolinii drogowej 19 111, dodatkowo na terenie województwa lubuskiego 68 320 25 47.

 

GDDKiA