węzeł "Gorzów Wlkp. Zachód" (w. Wieprzyce) - ZAMKNIĘTY

GDDKiA

 

 

 

W związku z budową II jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. oraz przebudową węzła „Gorzów Wlkp. Zachód” (w. Wieprzyce), zamknięte zostały łącznice na węźle, to znaczy, że nie ma możliwości wjazdu i zjazdu z węzła. 

Na czas zamknięcia węzła na obwodnicy Gorzowa Wlkp. w ciągu drogi ekspresowej S3, została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

 

Wyłączony z ruchu zostaje zjazd z drogi wojewódzkiej nr 132 (ul. Kostrzyńska w Gorzowie Wlkp.) z kierunku zachodniego od strony Kostrzyna na Odrą oraz zjazd z drogi ekspresowej S3 od Zielonej Góry w kierunku Kostrzyna nad Odrą.

 

Dla osób podróżujących z Zielonej Góry najbliższym węzłem przez, który możliwy jest zjazd w kierunku Kostrzyna nad Odrą jest węzeł „Gorzów Wlkp. Północ” (Małyszyn). Natomiast osoby jadące od strony Kostrzyna nad Odrą w kierunku Zielonej Góry, muszą kierować się drogą wojewódzką nr 132, następie ul. Dobrą w kierunku węzła „Gorzów Wlkp. Północ” (Małyszyn) i dalej drogą S3.

 

Planowana data zakończenia dobudowy II jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. to koniec kwietnia 2017 roku.

 

Przypominamy, że prace budowlane prowadzone są również na: obwodnicy Międzyrzecza oraz na odc. od Sulechowa aż do Legnicy. Wszędzie tam wprowadzone zostały pewne ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. Najwięcej ograniczeń jest na odcinkach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. W wielu miejscach zawężona została szerokość pasa ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ze względu np. na wyjazdy z budowy. Informacje o utrudnieniach na bieżąco można śledzić na naszej stronie internetowej: http://www.archiwum.gddkia.gov.pl/pl/21/mapa-warunkow-drogowych

 

ZWRACAMY SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ W OKRESIE ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WAKACJI O ROZWAGĘ I MĄDRE PLANOWANIE PODRÓŻY. W RAZIE MOŻLIWOŚCI WYBIERANIE TRAS ALTERNATYWNYCH.

 

GDDKiA