Planowane zmiany w organizacji ruchu w związku z budową S7 w okolicach Miłomłyna i Ostródy

W związku z budową drogi ekspresowej S7 na odcinkach Miłomłyn - Ostróda Północ i Ostróda Północ - Ostróda południe planowane są dwie zmiany w organizacji ruchu .Zmiana nr 1

AKTUALIZACJA! Zaplanowana na poniedziałek 14 grudnia zmiana organizacji ruchu dotycząca dojazdu i wyjazdu z Miłomłyna w kierunku Gdańska i Warszawy została z przyczyn technicznych przełożona na inny termin O nowym terminie zmiany organizacji ruchu poinformujemy na bieżąco. 

 

W poniedziałek 14 grudnia w godzinach przedpołudniowych planowane jest przełożenie ruchu na nowowybudowane odcinki jezdni drogi S7. Największa zmiana dotyczy dojazdu i wyjazdu z Miłomłyna w kierunku Gdańska i Warszawy. Istniejące skrzyżowanie na ul. Twardej w Miłomłynie zostanie zlikwidowane. W związku z tym wjazd z Gdańska do Miłomłyna i wyjazd z Miłomłyna do Warszawy będzie się odbywał drugą łącznicą węzła w ciągu ul. Twardej, natomiast wjazd z Warszawy do Miłomłyna i wyjazd z Miłomłyna do Gdańska będzie odbywał się przez częściowo otwarty węzeł na ul. Mazurskiej

 

Zobacz schemat nowej organizacji ruchu - Miłomłyn

 

Zmiana nr 2

We wtorek 15 grudnia w godzinach przedpołudniowych nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania istniejącej dk 7 i drogi wojewódzkiej nr 530 w kierunku Dobrego Miasta. Ruch z drogi krajowej nr 7 zostanie skierowany na prawą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S7. Funkcjonujące do tej pory skrzyżowanie z drogą wojewódzką 530 zostanie zlikwidowane. Do czasu wybudowania węzła, połączenie siódemki z drogą wojewódzką w kierunku Dobrego Miasta zlokalizowane będzie na tymczasowym skrzyżowaniu w ciągu drogi objazdowej.

 

Zobacz schemat nowej organizacji ruchu - skrzyzowanie z drogą wojewódzka 530

 

W czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu przewiduje się krótkotrwałe wstrzymanie ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania i poleceń kierujących ruchem.