Aktualna organizacja ruchu na Trasie AK pomiędzy węzłami Modlińska i Powązkowska

W piątek, 11 września br. rozpoczęto wdrażanie nowej organizacji ruchu na Trasie AK w Warszawie. Obecnie organizacja ruchu w kierunku centrum od w. Modlińska do w. Wisłostrada odbywa się 2 pasami ruchu, w tym 1 pas z jezdni zbiorczo-rozprowadzającej (zjazdy na węźle) i 1 pas z trasy głównej (pasy do jazdy na wprost), a na samym Moście gen. Stefana Grota-Roweckiego dostępne są 3 pasy. Dalej na odcinku od w. Wisłostrada do w. Powązkowska - ruch odbywa się 2 pasami ruchu.Z kolei w kierunku Marek na trasie od w. Powązkowska do w. Wisłostrada ruch odbywa się 3 pasami ruchu. Na dalszym odcinku od w. Wisłostrada do w. Modlińska dostępne są 2 pasy ruchu (ruch podobnie jak w kierunku na centrum będzie się odbywał po jezdni zbiorczo-rozprowadzającej). Natomiast na samym Moście gen. Stefana Grota-Roweckiego kierowcy mogą korzystać z 3 pasów ruchu.

 

Następnie, przez ok. 8 dni wykonawca będzie likwidował przewiązki między jezdniami trasy głównej, po czym będzie możliwe uruchomienie pasów tranzytowych, po 2 w obu kierunkach. Jednak będzie jeszcze konieczne wprowadzenie na pasach tranzytowych zwężenie do jednego pasa przy ul. Modlińskiej, ze względu na likwidację przewiązek między jezdniami zbiorczo-rozprowadzającymi.

 

Nie wcześniej niż ok. 21 września planowane jest otwarcie poniższych połączeń:

- zjazdów na Trasę AK na w. Marymoncka - z ul. Słowackiego (od strony Żoliborza) na jezdnię w stronę Mostu Grota i z ul. Marymonckiej na jezdnię w stronę Powązek i Bemowa;

- wjazdów na Most Grota z w. Wisłostrada;

- zjazdów z Mostu Grota na w. Modlińska.