Remont na dk 8. Będzie 12 kilometrów nowej nawierzchni

Ruszył remont odcinka Katrynka - Przewalanka na drodze krajowej nr 8 (kierunek Białystok-Augustów). Na razie ruch odbywa się bez większych utrudnień, w trakcie robót jest kierowany ręcznie. Prace potrwają do połowy listopada.Frezowanie starej nawierzchni na połówce jezdni rozpoczęło się 21 sierpnia na pierwszym, kilometrowym odcinku, od strony Przewalanki. Tam też wprowadzony został ruch wahadłowy, na dojeździe - ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Natomiast na całym przewidzianym do remontu fragmencie dk 8 prędkość została ograniczona do 60 km/h.

 

Od 27 sierpnia wykonawca planuje poszerzyć front robót o kolejny kilometrowy odcinek (gdzie też zostanie wprowadzony ruch wahadłowy i taka sama organizacja ruchu), podwajając tym samym liczbę pracowników i zestawów sprzętu.

 

Realizowane zadanie polega na sfrezowaniu dotychczasowej nawierzchni na całym 12 kilometrowym odcinku, a potem ułożeniu trzech warstw nowej (wyrównawczo-wzmacniającej, wiążącej i ścieralnej). Wzmocniona zostanie też konstrukcja jezdni przy pomocy tzw. geosiatki. Ponadto będą wykonane nowe pobocza z kruszywa oraz oznakowania poziome i pionowe. Całość ma być gotowa w połowie listopada.

Kontrakt wart 11,7 mln zł realizuje firma PBD TRE-DROM.