Szukamy wykonawców kolejnych odcinków S17
To już drugi i nie ostatni w tym roku przetarg na budowę S17 pomiędzy Warszawą i Lublinem. Trwa już weryfikacja wniosków złożonych przez wykonawców zainteresowanych budową dwóch odcinków o łącznej długości ok. 33,4 km od granicy województw do węzła Kurów Zachód. Ruszyła procedura na kolejne dwa odcinki o długości ok. 25,2 km, położone już na terenie woj. mazowieckiego, od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw. Jeszcze w grudniu ogłoszony zostanie przetarg na kolejne trzy odcinku od węzła Lubelska do obwodnicy Garwolina, a całą trasą pojedziemy w 2018 roku.

Przetarg obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S17 wraz z uzyskaniem decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej i składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy odcinka o długości 12,227 km od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc, a druga od końca obwodnicy Gończyc do granicy województw o długości  13,012 km. Dwujezdniowa droga ekspresowa będzie biegła w śladzie obecnej drogi krajowej nr 17 omijając po stronie wschodniej Gończyce i Trojanów. W ramach inwestycji powstaną m. in: trzy węzły (Górzno, Gończyce i Trojanów), Miejsca Obsługi Podróżnych, 23 obiekty inżynierskie wciągu drogi ekspresowej i nad nią, urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego.

 

GDDKiA 

Mapa orientacyjna odcinka od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc.

 

GDDKiA 

Mapa orientacyjna odcinka od Gończyc do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego.

 

Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Umowy z wykonawcami zostaną podpisane w 2014 roku, a w ciągu pierwszych 12 miesięcy od podpisania umowy opracowany  zostanie projekt budowlany i uzyskana decyzja ZRID. Budowa potrwa od 22 do 25 miesięcy (wyłączając okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca) co oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana w II lub III kwartale 2018 roku. Skrócenie czasu realizacji oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji będzie uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena).

Więcej informacji o inwestycji