Rusza remont drogi krajowej nr 22 między Chojnicami a Rytlem
Kolejny odcinek drogi krajowej, popularnej „berlinki” zostanie wyremontowany. Nową nawierzchnię zyska jej ostatni odcinek w powiecie chojnickim. To kolejny przykład konsekwentnych działań Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rzecz poprawy jakości dróg krajowych.

Jeszcze we wrześniu br. zaczną się pierwsze prace przygotowawcze przy remoncie drogi krajowej nr 22 między Obwodnicą Chojnic a Rytlem o długości 9,1 km. Będzie to remont metodą nakładki bitumicznej. Polega on na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi. Ze względu na fakt, że „berlinka” została zbudowana z płyt betonowych, nowa nawierzchnia bitumiczna będzie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem, co zapobiegnie w przyszłości pękaniu nawierzchni nad płytami.

— Cieszymy się, że to już ostatni odcinek drogi krajowej nr 22 w powiecie chojnickim, który remontujemy. Jestem przekonany, że kierowcy podzielają ją, podróżując codziennie „berlinką”. Jakość podróżowania po tej drodze poprawia się z roku na rok, dzięki konsekwentny działaniom remontowym — mówi Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału — W powiecie pozostanie nam jeszcze dokończenie przebudowy przejścia przez Czersk, ale to zadanie, mam nadzieję, zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

Te prace remontowe to nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale również zmiana organizacji ruchu. W miejscowości Rytel, podobnie jak na innych odcinkach drogi w Łęgu i Czarnej Wodzie, zostaną zbudowane elementy uspokojenia ruchu. Te działania inżynieryjne towarzyszące remontowi mają sprawić, by nowa droga była nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna dla użytkowników.

Remont potrwa do końca października br. Koszt wyniesie 5,8 mln zł. W związku z rozpoczynającymi się pracami uprzedzamy, że na remontowanym odcinku należy się liczyć z utrudnieniami — ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości w miejscu prowadzenia prac i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem.