JEDZIEMY A4 OD SZAROWA DO TARNOWA

Od czwartku, 29 listopada 2012 r. A4 można jeździć zarówno z  Krakowa do Tarnowa, jak i z Tarnowa do Krakowa. Wczesnym popołudniem panował już na nowej 57 km trasie duży ruch samochodów osobowych. Samochody ciężarowe powyżej 12 ton nie mogą na razie tędy  jeździć.Ruch ciężarowy powyżej 12 ton odbywa się starą drogą krajową nr 4, zaś pojazdy poniżej 12 ton i autobusy mogą korzystać z uruchomionych odcinków A4. Wykonana zostanie analiza rozkładu ruchu na A4, DK4 i DK73, która pokaże jak rozłoży się ruch na tych drogach i wówczas podjęte zostaną dalsze decyzje dotyczące ruchu pojazdów powyżej 12 ton.

Na drogach dojazdowych do węzłów Bochnia i Brzesko są ograniczenia tonażu do 10 ton, wprowadzone przez zarządców tych dróg.. Oznacza to, że tylko samochody do 10 ton mogą zjechać z A4 do Bochni i Brzeska , pozostałe nie.

Przypominamy kierowcom, że ruch dopuszczony jest dwoma jezdniami od węzła Szarów do Bochni, od Bochni do węzła Wierzchosławice jedną jezdnią i od Wierzchosławic do węzła Krzyż ( Tarnów Północ ) dwoma jezdniami. Są ograniczenia prędkości do 90km/godz , 70 km/godz i 50 km/godz. To ostatnie ograniczenie prędkości wprowadzone zostały przed wyjazdami z placu budowy. Na jezdni nie dopuszczonej do ruchu nadal trwać będzie budowa.