EURO 2012 z GDDKiA


W celu ułatwienia poruszania się po Polsce, w trakcie trwania EURO 2012, GDDKiA wybrała szereg optymalnych tras oraz stworzyła mapkę uwzględniającą preferencje komunikacyjne kibiców z krajów - finalistów i harmonogram rozgrywek. Mapa, dostępna na stronach internetowych dedykowanych Euro 2012 - www.polishguide2012.pl, a także w specjalnym serwisie dla kierowców www.archiwum.gddkia.gov.pl , uwzględnia rezultaty przeprowadzonej przez spółkę PL2012 symulacji przemieszczania się kibiców za pomocą samochodów.

 

Uruchomiony został także numer specjalnej infolinii drogowej 19 111, dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Infolinia jest całodobowa. Podczas turnieju (w dniach 1 czerwca – 3 lipca 2012) będzie obsługiwana w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

Na stronie internetowej GDDKiA można także zaplanować swoją podróż, zapoznać się z listą utrudnień na drogach krajowych, sprawdzić warunki drogowe oraz przeczytać specjalne komunikaty publikowane w dniach „meczowych”. Obok wiadomości o aktualnych utrudnieniach będą prezentowane także trasy rekomendowane przez GDDKiA do miast w których odbywać się będą mecze oraz trasy alternatywne.

 

GDDKiA przygotowała także kolportaż ulotek informacyjnych  z najważniejszymi informacjami dla kibiców podróżujących po kraju drogami.

 

Oznakowanie kierunkowe oraz rekomendowane trasy na terenie Województwa Podkarpackiego podczas EURO 2012

Do końca maja br. w wybranych lokalizacjach na drogach krajowych podkarpacia pojawiło się oznakowanie kierunkowe do Miast – Organizatorów Euro 2012. Znaki kierują na trasy rekomendowane prowadzące do Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

Znaki kierujące do wszystkich miast-gospodarzy pojawiły się w Radymnie oraz w Rzeszowie. W Nowej Dębie ustawiono znaki kierujące do Gdańska i Warszawy, natomiast w Pilźnie do Wrocławia i Poznania. W sumie ustawionych zostało 26 tablic. 

 GDDKiA 

 

GDDKiA dla kibiców poruszających się po drogach podkarpacia rekomenduje następujące drogi:

- droga krajowa nr 4 – Pilzno – Korczowa (przejście graniczne - Ukraina)

- droga krajowa nr 9 – Tarnobrzeg – Barwinek (przejście graniczne – Słowacja).

 

Dodatkowo, w przypadku utrudnień lub zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 4 i 9, GDDKiA zaplanowała rekomendowane objazdy dla tych dwóch tras po drogach krajowych i wojewódzkich. Objazdy planowane są drogami krajowymi nr 19, 28, 73 i 77 oraz drogami wojewódzkimi nr 835, 875, 877, 878, 880, 881, 985 i 986.

Proponowane trasy objazdów w przypadku wystąpienia utrudnień lub zdarzeń drogowych:

- W Pilźnie w kierunku Jasła DK 73, przez Krosno DK 28 do DK 9,

- W Rzeszowie na DW 878, następnie w kierunku Przeworska DW 835,

- W Rzeszowie w kierunku Lublina DK 19, w kierunku Leżajska DW 875 do DK 77,

- W Łańcucie na DW 877, DW 835 (w kierunku Przeworska),

- W Łańcucie na DW 881, w kierunku Jarosławia DW 880 do DK 4,

- W Łańcucie DW 881 w kierunku Przemyśla do DK 77,

- W Dębicy w kierunku Mielca DW 985, w kierunku Kolbuszowej DW 875 do DK 9,

- W Ropczycach w kierunku Mielca DW 986, DW 875 (przez Mielec) w kierunku Kolbuszowe do DK 9.