Drogowe przejścia graniczne
Co warto wiedzieć
Na drogach krajowych Opolszczyzny usytuowane są trzy drogowe przejścia graniczne. Poniżej przedstawiamy informacje na temat ich lokalizacji oraz podstawowych parametrów.

Przejście Graniczne Pietrowice – Krnov

Położenie: Powiat Głubczycki Gmina Głubczyce Do Przejścia Granicznego w Pietrowicach prowadzi droga krajowa nr 38. Po drodze krajowej nr 38 mogą poruszać się pojazdy ciężarowe o dopuszczalnym nacisku 100kN/oś, dopuszczalnej masie całkowitej 40,0t, szerokości 2,50-2,55m oraz wysokości 4,00m. Na drodze nr 44, prowadzącej od Pietrowic do Krnova, Czeski Zarząd Dróg Krajowych wprowadził zakaz ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t. Oddział w Opolu GDDKiA wprowadził na odcinku drogi krajowej nr 38 Głubczyce – Pietrowice stosowne oznakowanie informujące o ograniczeniu dmc po stronie czeskiej.

 

Przejście Graniczne Trzebina - Bartultovice

Położenie: Powiat Prudnicki Gmina Lubrza Do Przejścia Granicznego w Trzebini prowadzi droga krajowa nr 41. Po drodze krajowej nr 41, mogą poruszać się pojazdy ciężarowe o dopuszczalnym nacisku 100kN/oś, dopuszczalnej masie całkowitej do 40,0t, szerokości do 2,50-2,55m oraz wysokości do 4,00m. Przez Przejście Graniczne w Trzebini ruch tranzytowy odbywa się bez ograniczeń.

 

Przejście Graniczne Głuchołazy - Mikulovice

Położenie: Powiat Nyski Gmina Głuchołazy Do Przejścia Granicznego w Głuchołazach prowadzi droga krajowa nr 40. Po drodze krajowej nr 40, mogą poruszać się pojazdy ciężarowe o dopuszczalnym nacisku 100kN/oś, dopuszczalnej masie całkowitej do 40,0t, szerokości do 2,50-2,55m oraz wysokości do 4,00m. Przez Przejście Graniczne w Głuchołazach ruch tranzytowy odbywa się bez ograniczeń.