Most w Przygłowie otwarty
Kierowcy podróżujący krajową "12-ką" mogą odetchnąć z ulgą. Most na Luciąży w Przygłowie został otwarty. Nowa przeprawa zapewnia szybki, wygodny i bezpieczny przejazd na odcinku Piotrków Trybunalski - Sulejów. W ciągu doby przejeżdża tędy około 20 tys. pojazdów. W czasie trwania niektórych etapów budowy wprowadzony był tu ruch wahadłowy, co powodowało powstawanie wielokilometrowych korków, a kierowcy tkwili w nich średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na tym odcinku bowiem kumulują się trasy z Radomia, Kielc, Końskich i Skarżyska od wschodu oraz z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Bełchatowa i Łodzi od drugiej strony.

Nowy most powstał w nieco innym miejscu, co pozwoliło zlikwidować dwa niebezpieczne zakręty i tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. Z myślą o pieszych zbudowano na nim także szeroki, wygodny chodnik oddzielony od jezdni barierą energochłonną. Natomiast u zbiegu z drogą wojewódzką 742 stanęła sygnalizacja świetlna, co znakomicie ułatwi wyjazd z tej podporządkowanej trasy. Kolejną korzyścią jest fakt, że nowa przeprawa będzie znacznie bardziej bezpieczna przy wysokim stanie wody lub w razie powodzi. Jest bowiem położona znacznie wyżej od starego mostu. Kilka lat temu kapryśna i nieprzewidywalna Luciąża przelała się przez niego wierzchem i uszkodziła go. To jednak nie koniec prac ale dopiero pewien etap. Teraz będą prowadzone prace wykończeniowe, takie jak układanie chodników, uzupełnianie ekranów dźwiękochłonnych i na koniec ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni. Ponadto konieczne będzie rozebranie starego mostu i starych fragmentów trasy. Całość przedsięwzięcia finansowana była z KFD z puli środków przeznaczonych na likwidację skutków powodzi i pochłonęła 21,2 mln złotych.
Na zdjęciu; "Inauguracyjnego przejazdu przez most dokonali strażacy z miejscowej OSP. Dwa wozy bojowe pomknęły przez most z włączonymi światłami i z wyciem syren, oddając go we władanie kierowców".